Talvisodan Hiihtotapahtumien sarjan avaus 30.11.2014 Saariselällä

Järjestelyvastuu Suomen Latu, yhteistyökumppaneina Talvisotayhdistys, Suomen Maastohiihto, Koululiikuntaliitto ja Reserviläisurheiluliitto sekä Rajavartiosto (Ivalo)

Avajaishiihdon järjestäjä Tuomo Jantunen, tuomo@jantunen.fi
Talvisotahiihtojen koordinaattori Petri Koskela, petri.koskela@urheilupalvelut.fi

Yhteyshenkilöt eri järjestöissä:

  • Koululiikuntaliitto, Terho Tomperi, terho.tomperi@kll.fi
  • Reserviläisurheiluliitto, Risto Tarkiainen, risto.tarkiainen@resul.fi
  • Suomen Latu, Eki Karlsson, eki.karlsson@suomenlatu.fi
  • Suomen Maastohiihto, Teuvo Ylikoski, teuvo.ylikoski@hiihtoliitto.fi

Talvisotayhdistys:

  • Antti Aho, antti.aho@netti.fi
  • Jouko Paloniemi, jouko.paloniemi@gmail.com
  • Ossi Kettunen, ossi.kettunen@gmail.com

Muiden hiihtotapahtumien ajankohdat ja paikat selvitetään työryhmässä liikuntajärjestöjen kanssa (paikat ja ajankohdat, työn alla)